Kolekcje pocztówek

Posted on


Kolekcje pocztówek

Autor: CelinaZ

Mimo tak dużego postępu technologicznego, jaki mamy okazję obserwować, i tak nadal popularne jest hobby polegające na zbieraniu pocztówek. Jednym z plusów globalizacji jest możliwość kontaktu z ludźmi z całego świata przez Internet. To narzędzie daje nam okazję do wymiany informacji z innymi zapaleńcami czy też pomaga nam tworzyć swoje własne kolekcje.

Posiadanie własnego hobby to doskonałe zajęcie dla wielu ludzi i chociaż coraz rzadziej słyszy się o tych, którzy coś kolekcjonują, to do dnia dzisiejszego można spotkać różnych zapaleńców. Dawniej wszyscy jako dzieci zbieraliśmy puszki, butelki po piwie, znaczki, pocztówki i naklejki. Jeżeli ta pasja przetrwała w Tobie do dziś, to z pewnością doskonale znane jest Ci uczucie, kiedy znajdujesz jakiś nowy okaz do swojej kolekcji.

Ja na przykład mam w rodzinie osobę, która pasjonuje się zbieraniem pocztówek i wszyscy już doskonale wiemy, że jedynym prezentem, jaki ją zadowoli, jest nowa kartka. Oczywiście im egzemplarz jest starszy, tym lepiej. Kiedyś zapytałam moją ciotkę, skąd wzięła się ta pasja i dlaczego akurat są to pocztówki. Odpowiedź była banalnie prosta, moja ciocia, kiedy była małą dziewczynką, dostawała co jakiś czas kartki od swojej dalekiej rodziny ze Stanów Zjednoczonych. W tamtym czasie było to ogromne wyróżnienie, wszyscy bardzo jej zazdrościli zarówno tych kontaktów jak i samych kartek. I w ten sposób z jednej pocztówki zrobiło się kilka tysięcy. Takie stare pocztówki to prawdziwy rarytas, często można je kupić na różnych aukcjach internetowych. Ale bardzo dobrym miejscem są także różnego rodzaju antykwariaty i targowiska ze starociami.

Ale mamy też inną opcję. Wystarczy zapisać się przez Internet do jednego z programów wysyłania kartek do nieznajomych na całym świecie. Wystarczy podać swoje dane adresowe i napisać kilka słów o zainteresowaniach. Im więcej wyślemy pocztówek do innych osób, tym więcej ich otrzymamy. To do kogo dzisiaj mamy wysłać kartkę, jest ustalane losowo. Nasza kartka może pójść do małej wioski w Afryce, a równie dobrze może ją dostać sąsiad.

Z całą pewnością nie można powiedzieć, że hobby zbierania pocztówek wymarło.


http://harf.pl/

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s